CZ | EN | DE
ISO 9001:2008
Ikona menu
banner
MATERIÁL TECHNOLOGIE
5 důvodů proč s námi...
1.

V sortimentu máme přibližně 150 různých typů keramických výrobků
2.

Vyrábíme keramické díly na zakázku dle výkresové dokumentace zákazníka
3.

Zajišťujeme výrobu od malých sérií až po hromadnou velkosériovou produkci
4.

Poskytujeme odborné poradenství
5.

Možnost dodání atestů ke všem materiálům

Korund

Korund je materiál s vysokým obsahem oxidu hlinitého a vyznačuje se výbornými mechanickými vlastnostmi, především vysokou mechanickou pevností i při vysokých teplotách. Díky tomu nachází korund uplatnění především při výrobě extrémně namáhaných konstrukčních dílů ve strojírenském průmyslu. Korund je navíc materiál s výbornými elektroizolačními vlastnostmi a vysokou tepelnou vodivostí, je žáruvzdorný.

 

Kromě výjimečných mechanických vlastností se korund vyznačuje také vysokou odolností proti korozivnímu působení agresivních látek, je vysoce otěruvzdorný a zcela hygienicky a zdravotně nezávadný. Korundové materiály lze pokovovat a tvrdě spájet s kovovými armaturami.

 

Jednou z hlavních oblastí naší tvorby je proto výroba technické keramiky pro strojírenství, čerpací techniku či textilní průmysl, ale i pro použití v zařízeních potravinářského průmyslu, pro zdravotnické přístroje, vakuová i vysokotlaká zařízení. Vyrábíme například korundové leštěné technické destičky, tělesa pro elektronky, kluzné kroužky, trysky, otěruvzdorné destičky, balistické destičky či podložky.

 

Otěruvzdorné destičky

Pro výrobu otěruvzdorných destiček s úspěchem používáme právě korundovou keramiku s obsahem 92 % Al2O3. Pro některé aplikace nabízíme materiál s obsahem 96 % Al2O3.

 

Korundové otěruvzodrné destičky nacházejí uplatnění hlavně tam, kde je nutná ochrana ploch před otěrem vysoce abrazivními materiály. Keramika dokonale chrání konstrukce před poškozením, například v případě různých dopravníků či násypek. Korundové otěruvzdorné destičky současně brání kontaminaci surovin zejména železem, k čemuž běžně dochází právě u různých dopravníků, zásobníků či dopravních systémů ve sklářském průmyslu.

 

Destičky vyrábíme o rozměrech 10 x 10 mm, 20 x 20 mm, 25 x 50 mm a 50 x 50 mm v tloušťkách od 1,5 do 20 mm. Další variantou jsou šestiúhelníkové destičky SH20 a SH32 s tloušťkou od 4 do 8 mm.

 

Korundové destičky nejčastěji dodáváme nalepené na samolepicí fólii ve formátu 50 x 50 cm. Je ale samozřejmě možné dodat destičky volně ložené. Zákazník si poté sám zajišťuje montáž destiček k podkladu, a to buď přímo nalepením, nebo připevněním destiček spojených navulkanizovanou vrstvou pryže.

 

Keramické trysky

Další z řady našich korundových výrobků jsou keramické trysky používané v převážné míře jako součástky zavlažovacích zařízení. K dispozici je široká škála trysek, které vyrábíme s různým průměrem otvoru (např. 0,8 – 1,0 – 1,2 – 1,5 – 1,8 – 2,0 – 2,2 mm, atd.). Keramické trysky vyrábíme z korundové keramiky s obsahem 96 % Al2O3.

 

Těsnicí prvky

Z korundové keramiky s obsahem 96 – 99,7 % A2O3 vyrábíme díly, které slouží například jako těsnicí destičky ventilů, sedla ucpávek, těsnicí kroužky či kluzné destičky. Tyto technicky náročné keramické díly nejdříve přesně vybrousíme a poté funkční plochy naleštíme. Drsnost leštěného povrchu Ra bývá v rozmezí 0,1 – 0,3 µm a závisí nejen na technice opracování, ale i na kvalitě použitého materiálu.

Ukázky našich výrobků

 
Ukázky našich výrobků
Ukázky našich výrobků
Ukázky našich výrobků
Ukázky našich výrobků
< Zavřít galerii

PURECERAM, spol. s r.o.

Zemědělská 1094
500 03 Hradec Králové
Czech Republic
Telefon: +420 495 401 176
Fax: +420 495 401 179
Email: info@pureceram.com

 

Zobrazit klasicky
Zobrazit mobilní verzi